Akne Nedir ? Tedavisi Nasıl Olunur ? Akne(sivilce)

By | Temmuz 24, 2019

Akne Nedir ? Tedavisi Nasıl Olunur ? Akne(sivilce) Dış görünüşleriyle ilgili iniş çıkışlar; kızları on üç, erkekleri ise on altı yaş civarında yakalar. Akne Nedir Tam da bu yaş dönemlerinde gençler, en güzel hâlleriy le görünmek isterlerken vücutları âdeta doğal salgı çukurları oluşturmaya başlar. Yüz, sırt ve hatta kalçalarda bile istenmeyen sivilceler, siyah ve yağlı noktalar oluşabilir.

Akne Nedir ? Tedavisi Nasıl Olunur ? Akne(sivilce)

Akne akınına neden olan birçok etken bulunmakla birlikte listenin başını stres, yetersiz uyku, hijyen ve bazen de kozmetik ile belirli yiyecekler çeker. Akne Nedir ? Tedavisi Nasıl Olunur ? Akne Nedir
Bazı insanlardaki akne saldırılarını etkileyen besinler arasında kabuklu deniz ürünleri, ceviz, iyotlu tuz gibi iyot zengini yiyecekler; bazı peynir çeşitleri, alkolsüz içecekler, sıcak kahve ve sıcak çay vardır.
***

Akne Nedir ? Tedavisi Nasıl Olunur ?

Bitki: Cildi akneler’den arındırmak için çiftçi kadınlar, kendi bahçelerinden elde ettikleri yiyecekleri kullandılar. Çiftçi Janice Mayer’in ailesinde buğday suyu nesiller boyunca Idaho kadınlarının cildini akne den temizlemiştir.
Tarifi internet üzerinden ya da çevrenizde doğal ürünler satan bir mağazadan buğday tohumlan satın alın. Tohumları 1 gün boyunca içme suyunda bekletin. Akne Nedir

"<yoastmark

Tohumları çıkardıktan sonra suyu için. Akne sorunu devam ettiği sürece bu suyu her gün içmeye devam edin.
***
Hayvan: Balın bir tedavi aracı olarak kullanılması başlı başına bir tarihtir.

Mısırlılar tedavi edici maskelerinde bal ile buğdayı ya da badem yağını birlikte kullanmışlardır.

Inanılması güç olan, arkeologlar 3000 yıl sonra bir Mısır tabutunu açtıklarında buldukları kadın mumya ların dan birinin yanında yer alan ve son derece iyi saklanmış bir kavanoz baldır.

Tarifi 1 yemek kaşığı buğday tohumu yağı ile 1 yemek kaşığı Balı karıştırın. Yüzünüze maske halinde sürün ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi ilik suyla yıkayıp yumuşak bir havluyla kurulayın.
***
Bitki: Geçmişte Barselona kadınları biberiye ve lavanta sirkelerini karıştırarak hazırladıkları bir losyonu kırmızılıklar’ kontrol altında tutabilmek için her gün yüzlerine sürerdi.

Tarifi 12 gr. elma sirkesini, 3 gr. lavanta çiçeği ve 3 gr. biberiye çiçeğiyle demleyin.

20 gün sonra çiçekleri karışımdan çıkarın. Sekize bir, saf suyla sulandırdıktan sonra karışımı temizleme losyonu olarak kullanın.
***
Su: Geçen yüzyıllar boyunca italyan, ispanyol ve Fransız kadınları; siyah noktaların’ bitkisel buhar banyolarıyla kontrol altında tuttular. Bu karışımda birçok farklı bitki kullanılabilir ancak papatya her zaman en etkilisi olmuştur. Tarifi Bir avuç papatyayı cam, seramik ya da paslanmaz bir kaseye koyun. Papatyaların üzerine 2 fincan kaynar su dökün. Bu etkili bir buhar çıkaracaktır.

Başınızın üzerine bir havlu alın ve kasenin içine doğru eğilin. Havlu başınızdan sarkmalı ve buharın çıkmamasını sağlayacak şekilde durmalıdır. Bu pozisyonda gözleriniz kapalı bir biçimde 10 ile 15 dakika bekleyin.

Cildinizdeki terlemeyi ve rahatlamayı hissedeceksiniz. Böylelikle siyah noktaları sıkmak kolay laşacak tir. Cilt kirliliklerini, temiz yumuşak bir bezle sildikten sonra siyah noktaları ve başparmağınızla nazik bir şekilde sıkın. Parmaklarını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir