Android Google Play Hesabımı Unuttum(Çok Kolay)

By | Temmuz 22, 2019

Android Google Play Hesabımı Unuttum(Çok Kolay) Bildiğiniz gibi Android işletim sistemine sahip cihazlarda uygulama ve oyun indirmek için bir adet Gmail hesabı yada diğer adıyla Google Play hesabı açmak zorundasınız.Telefonunuzdaki yada tabletinizdeki işlemleri yapmak için yada daha stabil kullanabilmek için gerekli bir işlemlerdir. Google Play Hesabımı Unuttum Peki bu Gmail yada Google Play hesabını açtınız ve kullanmaya başladınız diyelim.Bu şifreyi unutursanız yada cihazdaki desen kilidini unutursanız neler yapmalısınız yada Gmail şifresini unutmamak için hangi önlemleri almalısınız onları görelim..Bu işlemi birkaç başlık altında toplamaya çalışacağız.

 

Android Google Play Hesabımı Unuttum(Çok Kolay)

1-Gmail şifresini yani Google Play hesabını açmadan önce ne yapmanız gerekiyor.
Eğer gmail hesabı açmak istiyorsanız hesabınızı açarken mutlaka şifre hatırlatma için bir mail adresi yada telefon numarası belirleyiniz.

 

Bu aslında şifre unutmalarına karşı yada hatırlama işlemine göre değil güvenlik önlemi olarak adlandırılabilir.Hesabınızın çalınmalar karşı alınabilecek en iyi yöntem olarak söyleyebiliriz.

2-Desen kilidi yada ekran şifresine karşı ne yapılabilir
Desen kilidi yada ekran şifresi girdiyseniz ve hatalı olarak kullandıysanız yani hatalı girişlerde bulunduysanız cihazınız kilitlenecektir ve açılmayacaktır.Bu işlem için ne yapılabilir.Sitemizde bulunan konuları incelerseniz genel olarak cihazın bir yedeğini almadıysanız format atmak yada sıfırlamak zorundasınız.Yani bu durumda cihazda bulunan tüm bilgileri silinecektir ve geri gelmeyecektir.Bu demek oluyorki bu sorun herkesin başına gelebilir ve belirli aralıklarda yedek almanızda fayda var diyebiliriz.

3-Format attım ama cihaz benden eski gmail hesabını istiyor ne yapmam gerekiyor
Bu yeni cihazlarda yani Android 5.0 sürümü ve üstü cihazlarda görünen yeni bir güvenlik sistemi diyebiliriz.Siz cihaza format attığınız zaman yada sıfırlama yaptığınız zaman cihaz en son hangi gmail hesabı ile açıldıysa o hesapla açılması gerekmektedir.Eğer o hesabın şifresini bilmiyorsanız cihaz açılmayacaktır yada farklı bir yöntemle Bypass denen bir yöntemle sıfırlama yapılmalıdır ve o zaman cihaz açılacaktır.

4-Şifre hatırlatma işlemi nasıl yapılabilir
Şifrenizi unuttuysanız yada yeni bir şifre belirlemek istiyorsanız Şifremi unuttum seçeneğini kullanabilirsiniz.Buradan isterse kayıtlı olan telefon numaranıza yada mail adresinize yeni bir şifre isteyerek yeni şifre belirleyebilirsiniz.Burada önemli olan her zaman kullandığınız bir telefon numarası yada mail adresi ile bu tarz hesaplarınızı açınız ve güvenli bir şekilde kullanınız.Aksi halde başınıza dert açabilir.

Android Google Play Hesabımı Unuttum(Çok Kolay)

Android Google Play Hesabımı Unuttum(Çok Kolay)

Android Google Play Hesabımı Unuttum

Burada en önemli nokta şu mutlaka kayıtlı bir telefon numarası yani onaylı bir telefon numarası ile hesaplarınızı kullanaya başlayınız.Hesap üzerindeki yapılacak olan değişiklikleri ise kullanmakta olduğunuz mail adresi ayda telefon numarası ile yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir