Packard Bell Recovery Nasıl Yapılır

By | Haziran 22, 2020

Packard Bell Recovery Nasıl Yapılır

Altta ki videomuzda açıklamalı olarak nasıl recovery atılması gerektiğini anlattık yapayanlar videoyu dikkatlice izlesinler

Packard Bell Recovery Yapmak

Recovery yapabilmeniz için bilgisayarınızın daha önce cd dvd vb. şeylerle format atılmaması, hddnizin aldığınız gün gibi orjinal şekliyle durması gerekir.

Packard Bell Recovery Management öğesini kullanarak bir önceki kurtarma noktasına gidin. Packard Bell Recovery Management, bilgisayarınızdaki değişiklikleri izler ve gerekli olduğunda geri dönüşü mümkün kılmak için otomatik olarak kurtarma noktaları oluşturur. Kişisel veri dosyalarınızı (belgeler, tarama geçmişi, çizimler, sık kullanılanlar veya e-postalar) kaydederken, bilgisayarınıza zarar veren değişiklikleri ortadan kaldırır, ayarlarını ve performansını geri kazandırır. Bilgisayarınız Windows masaüstünü görüntüleyemiyorsa: Bilgisayarınızı yeniden başlatın, başlatmanın ardından Recovery Program’ı çalıştırmak üzere Packard Bell logosu göründüğünde Alt+F10 tuşuna basın.

Recovery işlemini bilgisayarınızda yüklü bulunan Packard Bell Recovery Management programını çalıştırmamız gerekir. Bu programı bilgisayarınız açılıyorsa başlat programlar içinde bulabilirsiniz. Şayet açılmıyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatıp ilk bios ekranında Alt Gr + F10 tuşlarına basınca karşımıza çıkar.

Program açıldıktan sonra program ilk çalıştırıldığında karşımıza bu ekran çıkar. bu ekranda bizlere recovery yapma, sorunları çözme, yedekleme, sadece driver yükleme vb. olanaklar sunar. biz recovery yapacağımız için burada geri yükle yazan yeri tıklıyoruz.

Gelecek olan ekranda çeşitli seçenekler var, biz burada sistemi tamamen fabrika ayarlarına getir seçeneğini seçip ilerliyoruz.

çıkan uyarıya evet diyoruz.

burada bütün verilerinizin silineceği uyarısını alacaksınız. Tabi bütün yedeklerinizi farklı bir belleğe aldığınızı varsayarak, tamam deyip devam ediyoruz. (Recovery işlemine başlamadan önce bütün verilerinizi farklı bir hdd ye almanız gerekiyor. şayet bilgisayar açılmıyor ise ilk ekranda açılan recovery programında verileri yedekleme menüsündende yapabilirsiniz.)

silinecek olan hdd bölümüne bakıp doğru ise ileri diyoruz.

burada da hdd içinde bütün bölümlerin silineceği uyarısını tekrar veriyor. tamam diyoruz.

ve yükleme başladı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir